Zostań hodowcą roślin i znajdź sposób na kreatywne spędzanie czasu w domu

Wszyscy pamiętamy z mieszkań naszych babć i mam obfite kolekcje roślin. Często ich główną atrakcją były ogromne monstery czy wieloletnie paprocie.

A u Was…? Też tylko powoli umierające kaktusy…? Zmień to! Zainteresuj się hodowlą roślin pokojowych i znajdź nowe, pasjonujące hobby. Jeśli dodatkowo szukasz ciekawego pomysłu na spędzanie czasu w domu to kolekcjonowanie roślinek jest strzałem w dziesiątkę!

Jak zacząć hodowanie roślin?

Każdy z nas ma na swoim koncie niepowodzenia w opiece nad roślinami.

Pewnie pamiątka w postaci wspomnień o przelanych kaktusach i marniejących w oczach storczykach skutecznie zniechęca Cię do podjęcia próby hodowli roślin w domu. Zupełnie nie potrzebnie! Sprawdź co zrobić żeby zagwarantować sobie sukces:

  • Mądrze wybieraj kwiaty do kolekcji – pomyśl o miejscu, w którym je postawisz i warunkach jakich potrzebują.
  • Kupuj w sprawdzonych miejscach – nie polecamy kwiatów z dyskontów, zwykle są niezbyt dobrej jakości i mogą być trudne do odratowania.
  • Wyrabiaj w sobie nawyki – regularnie podlewaj i pielęgnuj swoich podopiecznych, nawyki zmniejszą ryzyko przesuszenia czy przelania roślin.

Dodatkowe aktywności dla hodowcy roślin

Kolekcjonowanie i dbanie o rośliny w Twoim mieszkaniu to nie tylko hobby zorientowane wokół troski o eksponaty, podlewanie ich, pielęgnowanie i poszukiwanie wiedzy o nich.

Zaskakujące, prawda? Obecnie coraz więcej osób interesuje się tropikalnymi i rodzimymi gatunkami kwiatów, które można z powodzeniem uprawiać w domu. Wokół tego sposobu na spędzanie wolnego czasu narasta dużo grup towarzyskich i dodatkowych aktywności np. plecenie makramowych kwietników czy malowanie ceramicznych doniczek. Może opieka nad roślinami zainspiruje Cię do poszukiwania kolejnych sposobów na kreatywne spędzanie czasu w domu…? Przekonaj się!

 

One thought on “Zostań hodowcą roślin i znajdź sposób na kreatywne spędzanie czasu w domu

Dodaj komentarz