Rękodzieło czyli jak nigdy nie nudzić się w domu

Co podsuwa nam wyobraźnia, kiedy pomyślimy o szaliku robionym na drutach? W większości przypadków- babcię, siedzącą w fotelu i dziergającą zimowe ubrania dla swoich wnuków. To bardzo przyjemne i pozytywne skojarzenie, ale rękodzieło nie jest zajęciem tylko dla starszych pań.

Rękodzieło – dlaczego warto postawić na takie spędzanie czasu

To rodzaj aktywności dający bardzo szerokie możliwości, dostępny praktycznie dla każdego. Oznacza wytwarzanie rzeczy, w nieprzemysłowy sposób i przejawia się w rozmaitych formach. Te, najbardziej przyjazne wykonywaniu w domu – bo niezajmujące wiele miejsca i nie robiące bałaganu to na przykład szydełkowanie, robienie na drutach, czy hafciarstwo.

Jakie zalety ma zajmowanie się rękodziełem?

Przede wszystkim, to kreatywne, twórcze i pożyteczne spędzanie wolnego czasu, stwarzające duże możliwości rozwoju w wybranym kierunku. Co więcej, jest to zajęcie, które jak żadne inne, uczy cierpliwości i dokładności. Nie wymaga też dużych nakładów finansowych, na początek wystarczy para drutów albo kilka szydełek i motek wełny. Podobnie jest z hafciarstwem, można zacząć od jednej obręczy do haftowania, kilku igieł i nici. Zestaw „rękodzielniczy” powiększa się zwykle wraz ze wzrostem umiejętności i zaangażowania w tworzenie. W końcu, jest jeszcze jeden plus – po kilku miesiącach można każdego dnia nosić nową czapkę i obdarowywać szalikami wszystkich znajomych.

Rękodzieło – dla kogo?

Jest to bez wątpienia hobby dostępne dla wszystkich.  Dawno do lamusa odszedł mit, że jest to zajęcie „kobiece”, jest wielu wspaniałych mężczyzn – rękodzielników. Ponad to, jest to zajęcie niewymagające żadnych specjalnych umiejętności – wszystkiego można nauczyć się w praktyce. Rozpoczęcie przygody z szydełkowaniem, haftem czy robieniem na drutach, znacząco ułatwia internet. Jest pełen darmowych wzorów do pobrania, lekcji oraz filmów instruktażowych. Wystarczy więc chwila wolnego czasu, odrobina cierpliwości i mięciutka wełna.