W dzisiejszych czasach, każdy goni za pracą i z reguły mało kto ma czas na rozwijanie swoich pasji, na które nie mamy i tak czasu. Pamiętaj nie tylko człowiek żyje pracą, powinien mieć swoje zainteresowania. Życie pracą jest monotonne i wygląda następująco praca, sen,praca, sen. Nie można zatracać się tylko i wyłącznie pracy, człowiek potrzebuje wytchnienia i posiadanie pasji jest czymś ważnym w życiu człowieka. Posiadanie hobby jest darem, któremu możemy poświęcić swój cenny czas i zapomnieć o pracy.
Dlaczego w ogóle mieć pasję?
Osoby mające swoją pasję na pewno doświadczają szczęścia. W końcu pasja to jedna z dróg do szczęścia. Jakie jeszcze są korzyści z posiadania pasji?
- Pasja zaspokaja potrzeby,
- Pasja pozytywnie wpływa na emocje i poczucie dobrostanu,
- Pasja daje nam sił witalnych,
- Pasja zwiększa koncentracje, zaangażowanie,
- Pasja wpływa pozytywnie na proces twórczy,
- Pasja pozytywnie wpływa na zdrowie.
Jak rozwijać swoje pasję?
1. Szukaj
Hobby nie przyjdzie samo, zacznij poszukiwać co cię interesuje. Możesz zacząć od czytania książek i oglądania filmów, poszukaj w social media może coś lub ktoś cię zainspiruje.
2. Jak nie to, to może coś innego?
Spróbuj coś z czym nie miałeś jeszcze styczności. Obserwuj przyjaciół może czegoś spróbujecie razem. Może to być taniec, fotografia, sport.
3. Organizacja
Życie u pracoholika jest monotonią i poza pracą na nic nie masz czasu. Samoorganizacja jest ważna, aby zmienić swoje nawyki, postaw na pierwszym swoje cele, marzenia. Nie siedź wieczorem w nosie przed komputerem czy tv, rusz się z przyjaciółmi do kina.
4. Pozytywizm
Nie myśl odwrotnie pozytywne myślenie to klucz do sukcesu i postaw na wszystko i rozwijaj swoje pasje nie patrząc na nic. Pasja to przyjemne spędzenie czasu to czas sam dla siebie. Nie pozwól, aby blokada nie pozwoliła ci się zająć pasja, tym co kochasz.
Pamiętaj, ze pasja jest wykonywana dla relaksu, dla lepszego samopoczucia. Robimy to w wolnym czasie i nie daj się pochłonąć pracy. Pasja to własny rozwój, zdobywanie wiedzy jaki i doskonalenie swoich umiejętności. Każdy z nas ma swoje zainteresowania, ale nie zawsze może je rozwijać, dlatego obserwujemy swoje dzieci i pomóżmy im od samego małego robić to co lubią.