Wielu ludzi może sobie nie zdawać sprawy ile jeszcze informacje nie wie o sobie i innych ludziach, których spotykają codziennie na ulicach. Raczej nikt się nie zastanawia ile razy na minutę mrugamy oczami lub nie zwracamy uwagi na to, że nasz organizm w czasie snu wykonuje mnóstwo czynności. Tak naprawdę większość z nas dopiero czytając jakąś informacje uświadamia sobie nieraz bardzo prozaiczne zależności.
Ciekawostki o człowieku oraz jego ciele, które nie każdy musi znać
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że nasz wzrok widzi nos, ale nasze komórki mózgowe po prostu go ignorują, co sprawia, że nie mamy go w zasięgu wzroku.
Nasze wszystkie komórki mózgowe są już wykształcone, kiedy mamy cztery lata, ale nasz mózg rozwija się przez następne dwadzieścia lat. Pojawiająca się nieraz gęsia skórka pozostała po naszych przodkach, którzy mając większą ilość włosów w ten sposób bronili się przed zimnem. Nasze serce jest tak silne, że byłoby wstanie wypompować krew na wysokość 9 metrów, dlatego też ono dostarcza krew nawet do palców u stóp, które są od niego sporo oddalone. Kiedy nasz mózg wykonuje zwiększoną pracę to spalamy wtedy najwięcej kalorii. Nasza skóra jest podatna bardzo uszkodzenia, dlatego w ciągu całego życia regeneruje się ponad 1000 razy. Kiedy dochodzi do jej regeneracji to wydłuża nam się ciało przy tym procesie.
Noworodki mają bardzo cienką skórę i jest ona czterokrotnie cieńsza niż skóra u dorosłego człowieka. Jelito cienkie ma około dwóch i pół metra, a w momencie śmierci potrafi się ono wydłużyć nawet do sześciu metrów. Ostatnią taką interesującą ciekawostką o człowieku jest to, że potrafi on w ciągu całego życia wytworzyć około 24 kilogramy śliny.